Adresa: Na Haldě 110, Kolín

E-mail: kuprova.h@seznam.cz

Telefon: +420 608 980 728

loader

Půvab a krása se s chloupky nesnáší

Pár slov na úvod o osobní hygieně a chloupcích

„Byly doby, kdy se většina lidí osobní hygienou moc nezabývala. Intenzivní tělesné pachy,  blechy a vši nebyly ojedinělou záležitostí. V dnešní době pachy odmítáme a zrovna tak i nežádoucí ochlupení na různých místech, které tyto pachy ještě umocňuje. A že se blechám a dalším, i dnes běžným parazitům, v ochlupení vždy líbilo, to je také známo.  Ženy se však často mylně domnívají, že pokud podstoupí depilaci, chloupky narostou ještě delší a hustší. Také já jsem ve svých šestnácti letech schovávala chloupky na nohou raději v kalhotách. Naštěstí, i přes varování starší generace, jsem depilaci podstoupila a byla vděčná, že se nemusím v horkých letních dnech oblékat do dlouhých kalhot. Někdy to může být pro ženu opravdu stresující a mnohdy, díky netaktním poznámkám svého okolí, ponižující. V dnešní době se žádná žena nemusí podobnými problémy trápit. Stačí navštívit kosmetické studio a zkušená kosmetička si poradí s každou částí vašeho těla. Máme na výběr několik možností, jak se nežádoucích chloupků zbavit“.

Depilace – chloupky jsou odstraněny jen dočasně

 1. Vyholování - potřebujeme holící strojek, nebo žiletky a holící pěnu, nebo gel. Chloupky ale rychle dorůstají a povrch je drsný.
 2. Vosk – nejčastěji používaná metoda v kosmetických salónech. Používá se buď vosk teplý, nebo studený. Opakujeme asi po jednom měsíci.
 3. Krém, pěna, mléko a gel – tato metoda je rychlá a dostupná, trvání je krátkodobé.
 4. Vytrhávání (pinzetou) – velmi zdlouhavá metoda, pokud se použije na větší část těla. Používáme většinou jen na úpravu obočí, nebo ojedinělé chloupky v obličeji, na bradě a horním rtu.

Epilace – vede k trvalému odstranění chloupků

 1. Elektrickou jehlou – vhodné pro menší plochy a musí se několikrát opakovat.
 2. Laserem – vhodné pro větší plochy a provádí se také několikrát.

Jaké druhy odstraňování chloupků provádíte ve vašem kosmetickém studiu?

„Vytrhávání pinzetou, nejčastěji používané na úpravu obočí. Obočí je jednou z nejdůležitějších částí obličeje. Tvar obočí dodává obličeji celkový výraz. Proto je důležité mít obočí správně upravené. Jeho správný tvar znamená perfektní orámování vašich očí a může udělat výraz tváře o roky mladší. Často se setkávám v mém kosmetickém studiu se ženami, které si samy neumí poradit s úpravou obočí. Někdy je vytrhané až příliš, takže musíme postupně nechat nějaké chloupky narůst. A někdy je linka nesprávně vedena. Pod rukou zkušené kosmetičky se dá vše napravit.

Další depilační metoda, kterou používám v mém studiu, je depilace teplým nebo studeným voskem, která se dá použít také na obočí a ostatní části těla“.

Jak se má žena připravit na depilaci v kosmetickém salónu a na co si dát pozor po depilaci?

„Ženy mají občas z průběhu depilace přehnané obavy. Doporučuji ty obavy zanechat přede dveřmi salónu. Budou překvapeny, jak zbytečné ty obavy byly, skutečně se není čeho bát“.

 • Části těla, které chce žena depilovat, by neměla natírat krémem nebo tělovým mlékem (nic mastného).
 • Neměla by se den před depilací vystavovat slunci, ani navštěvovat solárium, to samé platí i po depilaci.
 • Den před depilací a po depilaci nepoužívat na depilovaná místa peeling.
 • Asi dvanáct hodin po depilaci nepoužívat výrobky s obsahem alkoholu.
 • Ani koupání bezprostředně po depilaci není vhodné, protože pokožka je málo odolná proti bakteriím.
 • Po depilaci voskem není vhodné oblékat silonové punčochy.

„Proč to všechno?“ Ptá se ochlupený muž-laik, salóny nepoznamenaný

„Krásné dokonalé hladké nohy chce mít snad každá žena. Není nic jednoduššího, nežli zapomenout na zastaralé názory a tento sen si splnit. Čtenářkám Tepu přeji krásné voňavé letní dny bez zbytečných chloupků“.

Tento článek vyšel v kutnohorském týdeníku Tep dne 30. června 2008